www.forumyok.forumm.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Anti-x,w,q fUN clUb

3 posters
YazarMesaj
Bayan Admine :)
TORPİLLİ

Kadın

Anti-x,w,q fUN clUb Empty
MesajKonu: Anti-x,w,q fUN clUb   Anti-x,w,q fUN clUb Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 11:05 pm

Anti-x,w,q fUN clUb

Türkçe ''Turkche'' leşmesin

Her geçen gün Türkçe'nin biraz daha yozlaştırıldığını görüyoruz. Dilimizdeki yabancı kökenli sözcüklerin istilası artarak sürüyor. Aşağıda yıllar içinde Türkçe'de nasıl bozulmalar olduğunu gösteren çarpıcı bir metin var! Haberin devamını mutlaka okuyun ...

Yıl: 1965
"Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim,heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985
"Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonrakendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995
"Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni..Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2006
"Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar
yu yavrum?'"

Yıl: 2026
"Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Hay beybi..'

Üyelerimiz;

1) £C£'L
2)DEN(GE)[S]İZ
3)cımbomlu

En son £C£'L tarafından Perş. Haz. 19, 2008 3:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
DEN(ge)[s]İZ
AdministratorAdministrator
DEN(ge)[s]İZ

Kadın

MesajKonu: Geri: Anti-x,w,q fUN clUb   Anti-x,w,q fUN clUb Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 3:39 pm

ablacım beni buraya üye yaparmısın Anti-x,w,q fUN clUb 953340
sonuna kadar türkçenin arkasındayız Anti-x,w,q fUN clUb 953340
http://www.forumyok.yetkin-forum.com
Hasan
Çaylak
Çaylak
Hasan

Erkek

MesajKonu: Geri: Anti-x,w,q fUN clUb   Anti-x,w,q fUN clUb Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 9:03 pm

gzlmıs
DEN(ge)[s]İZ
DEN(ge)[s]İZ

Kadın

MesajKonu: Geri: Anti-x,w,q fUN clUb   Anti-x,w,q fUN clUb Icon_minitimeCuma Haz. 20, 2008 11:12 pm

Sanal alem yakında heryerde olacak.Bunu hepimiz biliyoruz.
Ve Türkçeyi katletmek sanal alemde işte böyle başlıyor.
Sanal alem yayıldıkça Emo denilen eğlencelik, Türkçe dışı yazılarda yayılacak doğal olarak.
Ve Türkçe içten içe çökecek!Bunlar devam ederse...

1-Herzaman, heryerde, her durumda, nasıl olursan ol Türkçe'yi doğru yazmayanları görünce uyar!
2-Onlarla polemiğe girmekten çekinme!Her zaman haklı olan kazanır.Herkez biliyor ki biz haklıyız!
3-Sakın vazgeçme!Tek olsan bile savaş!Türk'lüğünü göster onlara!

Alıntı

En son DEN(GE)[S]İZ tarafından Cuma Haz. 20, 2008 11:16 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
DEN(ge)[s]İZ
DEN(ge)[s]İZ

Kadın

MesajKonu: Geri: Anti-x,w,q fUN clUb   Anti-x,w,q fUN clUb Icon_minitimeCuma Haz. 20, 2008 11:16 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
DEN(ge)[s]İZ
DEN(ge)[s]İZ

Kadın

MesajKonu: Geri: Anti-x,w,q fUN clUb   Anti-x,w,q fUN clUb Icon_minitimeCuma Haz. 20, 2008 11:18 pm

TORPİLLİ

Kadın

MesajKonu: Geri: Anti-x,w,q fUN clUb   Anti-x,w,q fUN clUb Icon_minitimeCuma Tem. 11, 2008 4:53 pm

destek için saolun efem :)
DEN(ge)[s]İZ
DEN(ge)[s]İZ

Kadın

MesajKonu: Geri: Anti-x,w,q fUN clUb   Anti-x,w,q fUN clUb Icon_minitimeCuma Tem. 11, 2008 9:01 pm

Anti-x,w,q fUN clUb
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Evanescence Fun Club